SILAM~FM PAYLASIM PLATFORMU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SILAM~FM PAYLASIM PLATFORMU

HAYATA DAIR HERSEY BURDA....

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap
En iyi yollayıcılar
Admin (426)
Hayatin anlami... I_vote_lcapHayatin anlami... I_voting_barHayatin anlami... I_vote_rcap 
ADMiN~GÜL (343)
Hayatin anlami... I_vote_lcapHayatin anlami... I_voting_barHayatin anlami... I_vote_rcap 
((~duygu~)) (313)
ßy-ßøZKµ®T70™ (223)
ankaralibay (208)
~~sule~~ (178)
~sevgi~buketi~ (120)
hülya (68)
@spot (67)
Club.N8 (66)
En son konular
» Ben Seni Sevdimmi ?
Hayatin anlami... Icon_minitimeÇarş. Tem. 02, 2014 2:48 am tarafından sonsuzask

» ..........................
Hayatin anlami... Icon_minitimeÇarş. Nis. 14, 2010 5:13 am tarafından Admin

» DUYURU........
Hayatin anlami... Icon_minitimePaz Şub. 07, 2010 4:45 pm tarafından Admin

» ADMIN GÜLÜN DOGUM GÜNÜ VE SİLAMFM MİN 3.CÜ YILINI KUTLADIK.....
Hayatin anlami... Icon_minitimePerş. Ocak 21, 2010 1:50 pm tarafından Admin

» NEŞE MİZİN DOGUM GÜNÜNÜ KUTLADIK.....
Hayatin anlami... Icon_minitimePerş. Ocak 21, 2010 1:45 pm tarafından Admin

» Ayrılık...
Hayatin anlami... Icon_minitimePaz Ara. 20, 2009 5:38 pm tarafından ßy-ßøZKµ®T70™

» Şehitler Ölmez...Vatan Bölünmez...
Hayatin anlami... Icon_minitimePaz Ara. 20, 2009 5:36 pm tarafından ßy-ßøZKµ®T70™

» ŞEHİTLERİMİZİ SAYGIYLA ANIYORUZ....
Hayatin anlami... Icon_minitimePtsi Ara. 14, 2009 3:33 am tarafından Admin

» ekonomı alanında yapılan devrimler
Hayatin anlami... Icon_minitimePaz Ara. 13, 2009 11:11 am tarafından ((canercan))

» SÜPER:)))))
Hayatin anlami... Icon_minitimePaz Ara. 13, 2009 11:08 am tarafından ((canercan))

FORUM BiLGiLERi
Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
TakvimTakvim
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Istatistikler
Toplam 70 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: sonsuzask

Kullanıcılarımız toplam 2317 mesaj attılar bunda 1006 konu

Hayatin anlami...

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

Hayatin anlami... Empty
MesajKonu: Hayatin anlami...   Hayatin anlami... Icon_minitimeSalı Ara. 01, 2009 1:15 pm

Eski zamanlardan birinde çok bilge ve çok ama çok zengin bir adam yaşarmış. Çokta mutluymuş bu adam üstelik.
buda süper bi hikaye Birgün yolu oradan gecen bir genc bunun sırrını öğrenmek istemiş. Bilge adamın sarayına gitmiş ve ondan bu sırrı istemiş. Bilge adam gencin eline bir kaşık tutuşturmuş ve "Şimdi o koca yağ testisinden bu kaşığa silme yağ doldur demiş. Genc söyleneni yapmış ve kaşığı yağ ile doldurmuş. Bilge adam: "Şimdi bu kaşıktaki yağın bir zerresini dökmeden benim sarayımın her tarafını gez ve tekrar buraya dön" demiş. Delikanlı denileni yapmış yaklaşık bir saat sonra geri dönmüş. Gercekten de elindeki kaşık halen yağla doluymuş. Bilge adam sormuş: "Salondaki o asma avizeyi gördün mü paha bicilemiyor ona tamamı altın ve üzerinde de yüzlerce elmas var." - Hayır demiş genc adam. "Peki o bahcedeki büyük havuzu gördün mü etrafında kuğular ceşmeler ve cicekler olan." - Hayır görmedim demiş genc adam."Sarayın bahcesini de mi görmedin oradaki ağaçlar dünyanın dörtbir yanından getirilip en iyi bahçevanlar tarafından yıllarca büyütülmüş cok nadide ağaclardır. Her yerden görmeye gelirler o güzelliği." - Yine hayır demiş genc adam. Ve eklemiş: "Cünkü ben sadece bana verdiğiniz bu kaşıktaki yağı dökmeden sarayı gezmeye uğraşıyordum. Bu benim görevim ve sorumluluğumdu. Bunu yapmak icin de sadece bu kaşığa bakıyordum heryeri dolaştım ama hiçbiryeri görmedim.
Peki demiş bilge adam. "Şimdi sarayı tekrar gezmeni istiyorum. Tüm güzelliklerini gör doya doya tadını cıkart. Ama yine bu kaşıkla gezeceksin. Ama bu sefer boşver o kaşığı sarayı gör." demiş. Genc tekrar başlamış sarayı gezmeye. O ne muhteşem güzellik o ağaclar çeşit çeşit kuşlar bahceler havuzlar sarayın odaları görkemli mutfak harikulade derken yaklaşık 2 saat sonra gördüğü güzelliklere hayranlığı yüzünden de okunarak geri dönmüş. "Harika muhteşem! diye bağırmış. Omrümde bu kadar güzelliği bir arada görmedim. " Bilge adam gülümsemiş. "Şimdi elindeki kaşığa bir bakar mısın?" demiş. Genc adam bunca güzelliğin arasında unuttuğu o kaşığı tekrar hatırlamış ve kaşığa bakmış. " Bir de ne görsün..??? kaşığın ici bomboşmuş. Bütün yağ dökülmüş.
"Işte genc dostum" demiş bilge adam "Hayatın anlamı elindeki o yağın bir zerresini bile düşürmeden tüm güzellikleri de görebilmektir..." Ne sorumluluklarımız evimiz işimiz gücümüz derken hayatın güzelliklerini kacıracağız sevdiklerimizi ihmal edeceğiz ne de güzel bir hayatımız olsun diye sorumluluklarımızı ihmal edeceğiz.....
http://sevgibuketi.yetkinforum.com

Hayatin anlami...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ASKIN ANLAMI:(((((
» DiN NEDIR ? DiN KELiMESiNiN ANLAMI