SILAM~FM PAYLASIM PLATFORMU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SILAM~FM PAYLASIM PLATFORMU

HAYATA DAIR HERSEY BURDA....

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap
En iyi yollayıcılar
Admin (426)
Süper  olay  hemde  gerçek I_vote_lcapSüper  olay  hemde  gerçek I_voting_barSüper  olay  hemde  gerçek I_vote_rcap 
ADMiN~GÜL (343)
Süper  olay  hemde  gerçek I_vote_lcapSüper  olay  hemde  gerçek I_voting_barSüper  olay  hemde  gerçek I_vote_rcap 
((~duygu~)) (313)
ßy-ßøZKµ®T70™ (223)
ankaralibay (208)
~~sule~~ (178)
~sevgi~buketi~ (120)
hülya (68)
@spot (67)
Club.N8 (66)
En son konular
» Ben Seni Sevdimmi ?
Süper  olay  hemde  gerçek Icon_minitimeÇarş. Tem. 02, 2014 2:48 am tarafından sonsuzask

» ..........................
Süper  olay  hemde  gerçek Icon_minitimeÇarş. Nis. 14, 2010 5:13 am tarafından Admin

» DUYURU........
Süper  olay  hemde  gerçek Icon_minitimePaz Şub. 07, 2010 4:45 pm tarafından Admin

» ADMIN GÜLÜN DOGUM GÜNÜ VE SİLAMFM MİN 3.CÜ YILINI KUTLADIK.....
Süper  olay  hemde  gerçek Icon_minitimePerş. Ocak 21, 2010 1:50 pm tarafından Admin

» NEŞE MİZİN DOGUM GÜNÜNÜ KUTLADIK.....
Süper  olay  hemde  gerçek Icon_minitimePerş. Ocak 21, 2010 1:45 pm tarafından Admin

» Ayrılık...
Süper  olay  hemde  gerçek Icon_minitimePaz Ara. 20, 2009 5:38 pm tarafından ßy-ßøZKµ®T70™

» Şehitler Ölmez...Vatan Bölünmez...
Süper  olay  hemde  gerçek Icon_minitimePaz Ara. 20, 2009 5:36 pm tarafından ßy-ßøZKµ®T70™

» ŞEHİTLERİMİZİ SAYGIYLA ANIYORUZ....
Süper  olay  hemde  gerçek Icon_minitimePtsi Ara. 14, 2009 3:33 am tarafından Admin

» ekonomı alanında yapılan devrimler
Süper  olay  hemde  gerçek Icon_minitimePaz Ara. 13, 2009 11:11 am tarafından ((canercan))

» SÜPER:)))))
Süper  olay  hemde  gerçek Icon_minitimePaz Ara. 13, 2009 11:08 am tarafından ((canercan))

FORUM BiLGiLERi
Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
TakvimTakvim
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Istatistikler
Toplam 70 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: sonsuzask

Kullanıcılarımız toplam 2317 mesaj attılar bunda 1006 konu

Süper olay hemde gerçek

4 posters
YazarMesaj
hülya
yeni üye
yeni üye
hülya

Süper  olay  hemde  gerçek Empty
MesajKonu: Süper olay hemde gerçek   Süper  olay  hemde  gerçek Icon_minitimeÇarş. Ara. 24, 2008 5:23 pm

inşaat ustası

Buna kesinlikle gözlerinizden yaslar gelinceye kadar güleceksiniz. Lütfensonuna kadar okuyun. Bu olay gerçek hayatta olmuş ve basına yansımış bir olaydır.

Büyükşehir Belediyesi Kuruluşlarından KİPTAŞ'ın Genel Müdür Yardımcısı Emin Batur'a, şantiyelerden birinde meydana gelen bir kaza sonunda kazaya maruz kalan duvarcı ustasının yazdığı tutanak:

İş kazası tutanağına planlama hatası diye yazmıştım. Bunu yeterli görmeyerek, ayrıntılı anlatmamı istemişsiniz. Şu anda hastanede yatmama neden olaylar aynen aşağıda anlattığım gibi olmuştur:

Bildiğiniz gibi ben bir duvarcı ustasıyım. İnşaatın 6. katındaki işimi bitirdiğim zaman biraz tuğla artmıştı, yaklaşık 250 kg. kadar olduğunu tahmin ettiğim bu tuğlaları
aşağıya indirmek gerekiyordu. Aşağıya indim bir varil buldum, ona sağlam bir ip bağladım, 6. kata çıktım ipi bir çıkrıktan geçirip ucunu aşağıya salladım.

Tekrar aşağıya indim ve ipi çekerek varili 6 kata çıkardım. İpin ucunu sağlam bir yere bağlayıp tekrar yukarı çıktım. Bütün tuğlaları varile doldurdum. Aşağı indim, bağladığım ipin ucunu çözdüm. İpi çözmemle birlikte birden kendimi havada buldum. Nasıl bulmayayım ben yaklaşık 70 kiloyum. 250kg lik varil süratle aşağıya düşerken beni yukarı çekti. Heyecan ve şaşkınlıktan ipi bırakmayı akil edemedim. Yolun yarısında Dolu varille çarpıştık. Sağ iki kaburgamın burada kırıldığını sanıyorum. Tam yukarı çıkınca 2 parmağım iple beraber çıkrığa sıkıştı. Parmaklarımda bu sırada
kirildi.

Bu esnada yere çarpan varilin dibi çıktı ve tuğlalar etrafa saçıldı. Varil hafifleyince bu sefer ben aşağıya inmeye varil yukarı çıkmaya başladı ve yolun yarısında yine varille çarpıştık. Sol bacağımın kaval kemği de bu sırada kirildi. Can havli ile ipi bırakmayı akil ettim.

Başımı yukarı kaldırdığımda bos varilin süratle üzerime geldiğini gördüm. Kafatasımın da böyle çatladığını sanıyorum. Bayılmışım, gözümü hastanede açtım. Cenabı Hak'tan tüm kullarını böyle görünmez kazalardan korumasını diler, hürmetle
ellerinizden öperim.

Duvarcı Ustanız LAZ OSMAN

3333
~*Reis*~
YÖNETICI
YÖNETICI
~*Reis*~

MesajKonu: Geri: Süper olay hemde gerçek   Süper  olay  hemde  gerçek Icon_minitimeÇarş. Ara. 24, 2008 9:03 pm

aman allahim bu cok müthis yaa,emegine saglik inan cok güldüm hülya hanim lol!
hülya
yeni üye
yeni üye
hülya

MesajKonu: Geri: Süper olay hemde gerçek   Süper  olay  hemde  gerçek Icon_minitimeÇarş. Ara. 24, 2008 10:47 pm

Sizin kadar olmasda bir şeyler yapmaya çalıyorum keyif aldıysanız ne mutlu bana..
ankaralibay
moderatör
moderatör
ankaralibay

MesajKonu: Geri: Süper olay hemde gerçek   Süper  olay  hemde  gerçek Icon_minitimePerş. Ara. 25, 2008 12:13 am

GUZEL BİR YAŞANMIŞ OLAY, PAYLAŞIM İÇİN TŞK
hülya
yeni üye
yeni üye
hülya

MesajKonu: Geri: Süper olay hemde gerçek   Süper  olay  hemde  gerçek Icon_minitimePerş. Ara. 25, 2008 12:56 am

BEN TŞK EDERİM BEGENDİYSENİZ...
Club.N8
yeni üye
yeni üye

MesajKonu: Geri: Süper olay hemde gerçek   Süper  olay  hemde  gerçek Icon_minitimeSalı Ara. 30, 2008 4:40 pm

hahahaa ya birde gorunmez kaza demezmi abooo :/&(:

Süper olay hemde gerçek
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» GERCEK BIR OLAY.....
» Olay !! Bedava SMS gönderme programı
» SÜPER:)))))
» ...... super valla :))‏
» SÜPER ZEKi BU BUSSS:))